Oak Pale White Canyon Plank
Product Link
Dimensions: 5.5″ W x 86.63″ L x 0.56″ T
SKU:
10137382 / PI47V6FD
Category: Boen
Description
| Product type: | 3-Layer |
|---|---|
| Wood species: | Oak |
| Finish type: | Live Pure laquer |
| Color family: | Pale White |
| Collection: | Planks 138 mm |
| Article no.: | 10137382 (PI47V6FD) |
| Dimensions (inch): | 9/16×5-1/2×86-5/8 inches |
| Dimensions (mm): | 14x139x2200 mm |
| Connection: | T/G |
| Floor Heating: | suitable |
| Color Family: | Light |
| Surface: | Beveled 2V, Brushed, Toplayer ca. 3.5 mm |
| StyleUS: | Rustic |
| Certificates: | controlled sources |
