Oak Arizona Country Plank
Product Link
Dimensions: 5.5 W x 86.63 L x 0.56 T (inches)
SKU:
10041988 / EQG875PD
Category: Boen
Description
| Product type: | 3-Layer |
|---|---|
| Wood species: | Oak |
| Finish type: | Live Matt lacquer |
| Color family: | Arizona |
| Collection: | Planks 138 mm |
| Article no.: | 10041988 (EQG875PD) |
| Dimensions (inch): | 9/16×5-7/16×86-5/8 inches |
| Dimensions (mm): | 14x138x2200 mm |
| Connection: | 5G Click |
| Floor Heating: | suitable |
| Color Family: | Grey |
| Surface: | Square edged, Sanded, Toplayer ca. 3.5 mm |
| StyleUS: | Urban, Classic |
| Certificates: | controlled sources |
| Nordic swan: | fulfilled |
