Oak Country Country Castle
Product Link
Dimensions: 8.25 W x 86.63 L x 0.56 T (inches)
SKU:
10036280 / EB4V4KFD
Category: Boen
Description
| Product type: | 3-Layer |
|---|---|
| Wood species: | Oak |
| Finish type: | Live Natural oil |
| Color family: | Transparent |
| Collection: | Planks Castle 209mm |
| Article no.: | 10036280 (EB4V4KFD) |
| Dimensions (inch): | 9/16″x8-1/4″x86-5/8″ inches |
| Dimensions (mm): | 14x209x2200 mm |
| Connection: | T/G |
| Floor Heating: | suitable |
| Color Family: | Golden |
| Surface: | Beveled 2V, Brushed, Toplayer ca. 3.5 mm |
| StyleUS: | Rustic |
| Certificates: | controlled sources |
